„Hibrid” típusú Vándor Táborunk első állomása, és egyben első táborhelye is (ahol 2 éjszakát tölt a csapat) Békés város szélén található Békés-Dánfoki Üdülőközpont, amely közel 10 hektáros zöldövezeti területen, közvetlenül a vízpart mellett helyezkedik el. Ide, erre a helyre várjuk az érkező vándortáboros csoportokat az első napon. A helyszínre érkezést 12-14 óra közé kellene időzíteni. Azok számára, akik nem tudnak közvetlenül (pl. saját busszal, vagy autókkal) Békés-Dánfokra érkezni, azoknak segítünk a Békési Autóbusz Pályaudvarról, vagy a Békéscsabai Vasútállomásról a csomagok üdülőközpontba szállításában. Kérjük az ilyen jellegű kéréseket, illetve a tervezett érkezés időpontját minden esetben előre jelezni a korosokvizitura@gmail.com email címen, vagy a +3670-3340841 (Zanócz Róbert útvonalfelelős) telefonszámon.
A békési táborba való érkezést követően a katonai sátrakban előkészített szállások, a kerékpárok, valamint az egyéb felszerelések, kiegészítők átvétele következik. Ezután lehetőség lesz az Üdülőközpont homokos partú szabad strandján megmártózni, strandolni egy kicsit. A rendelkezésre álló idő függvényében a csoportot vezető pedagógus és a helyi túravezető közösen tervezik meg az első (fél) napi kerékpáros csillagtúra útvonalát, ami bejárja a környék látnivalóit, érdekességeit. Ezen a délutánon Békés és Békéscsaba látnivalóival (és fagyizóival) ismerkedhetnek meg bringázva a vándortáborosok. Estére visszatérés a Békés-dánfoki Üdülőközpontba, ahol a meleg vacsora után további strandolási lehetőség, foci, röpi, tollas, ping-pong, vagy éppen tábortűz program lehetősége várja a fiatalokat.
Napi bringás táv: 22 km
Szállás: Békés-dánfoki Üdülőközpont és Ifjúsági Táborban (6-8 személyes katonai sátrakban, kemping ágyakban). Hálózsákot hozni kell! A sátraknál van áramforrás, világítás, padok, asztalok, tűzrakóhely. (a wifi lobbizható…)
A második napon egy bringás körtúra alkalmával a közeli Pósteleki és Gerlai Kastélyokat érintve, a történelmi Gyula városát vehetjük szemügyre. Itt is nagyon sok élmény és látnivaló várja a vándortáborosokat. A Gyulai vár „bevétele” elfoglalása… (kívülről belülről való megtekintése, bejárása), a patinás Almássy kastélyban való interaktív látogatás, a Százéves Cukrászda hangulata, fagylaltjainak fenséges ízvilága, az Erkel Ferenc szülőházában kialakított emlékhely, a polgári belváros nyugalma mind-mind hozzátartozik ennek a napnak a hangulatához. A nap végén ismét bringákra pattanunk és a Fekete és a Fehér Körösök összefolyását, Szanazugot érintve tekerünk vissza Békés-dánfoki táborhelyünkre. Az első estéhez hasonlóan meleg vacsora, és az üdülőközpont sokrétű program kínálata várja a vándortáborozókat. A helyi szabad-strandon ekkor már rendelkezésre áll néhány túra kenu is amelyeket akár ki is lehet próbálni és gyakorolni velük a „vízen járást” hiszen másnaptól a csapat a Körösön evezve halad tovább a következő táborhelyre.
Napi bringás táv: 45 km
Szállás: Békés-Dánfokon 6-8 személyes katonai sátrakban, kemping ágyakkal.
A reggeli étkezést követően rövid eligazítás következik az elkövetkező 2 nap vízitúrájára vonatkozólag. Ezután a csoport bepakolja a csomagjait egy arra alkalmas szállító járműbe, (kisteherautóba) amellyel azokat a szervezők a következő táborhelyre szállítják. A kenukba csak az aznapi, a vízitúrához nélkülözhetetlen dolgok kerülhetnek, amelyet a túravezető fog előző napon ismertetni. Minden kenuba jut minimum 1db 30 literes vízhatlan hordó, amelybe az értékesebb dolgokat, valamint az esetleges váltóruhát célszerű pakolni. Indulás 9-10 óra körül az Üdülőközpont melletti kikötőből. A napi táv 20 km lesz a vadregényes Kettős-Körösön. Menet közben pihenőt tartunk a Samu-kanyarnál, a Bodoki Károly Vízügyi Múzeumnál, valamint a Kereki-hídnál (Petőfi emlékhely) is. A pihenőhelyeken van mód a szervezők által biztosított úti csomagból történő étkezésre. Aznapi szállásunk az igen hangulatos Köröstarcsai Kishajó Kikötőbe telepített sátortáborban lesz. A meleg vacsorát ugyanitt, helyben fogyasztjuk el. A táborban zuhanyzási lehetőség, WC-k, büfé, a sátrakban hálózati áram áll rendelkezésre. Élelmiszerbolt a kikötőtől kb. 400 m-re található.
Napi kenus táv: 20 km
Szállás: Köröstarcsai Kishajó Kikötőben, 6-8 személyes katonai sátrakban, kemping ágyakkal.
Ezen a túranapon Köröstarcsáról Gyomaendrődig evezünk. Indulás közvetlenül a reggeli elfogyasztása és az összepakolás után. A csomagokat ismét a kisteherautó szállítja át a következő táborhelyre, Gyomaendrődre. Útközben pihenőt tartunk a Kettős és a Sebes-Körösök összefolyásánál, ahonnan a folyót már Hármas-Körösnek hívják, és egyben már a Körös-Maros Nemzeti Park része is. Ezután rövid megálló a vadregényes Félhalmi-holtágrendszer I.sz Horgásztanyáján, ahol hangulatos büfét is találunk. Következő pihenő és kiszálló helyünk már a Gyomaendrődi Hídnál található kikötőben. Aznapi szálláshelyünk a kikötőhöz közeli Gyomai Ifjúsági Táborban lesz. A szervezők által biztosított alapszolgáltatásokon kívül foci, röpi, és kosárpálya, tűzrakó hely, illetve a közvetlen közelben található Gyomai Ligeti Fürdő, szolgáltatásai is igénybe vehetők, némi belépő díj megfizetésével. Este meleg vacsora a táborhelyen.
Napi kenus táv: 21 km
Szállás: Gyomai Ifjúsági Táborban (6-8 személyes) katonai sátrak, kemping ágyakkal.
Ezen a napon ismét elővesszük a bringákat, hogy Gyomaendrődön átkarikázva, majd a Hármas-Körös töltésén nyugati irányba haladva a halászlaki üdülőfalut elhagyva közelítsük meg Békésszentandrást, majd pedig Szarvas városát. Ezen a szakaszon szinte végig a Körös-Maros Nemzeti Park területén kerekezünk majd ligeterdős ártéri területeken, illetve a gátkoronán. Közben több helyen megállunk hosszabb-rövidebb pihenőre, fürdőzésre, nézelődésre. A délutáni órákban érünk Békésszentandrásra, ahol az 1943-ban átadott, Horthy Istvánról elnevezett első Körösi Duzzasztóművet nézzük meg. Innen eltávolodunk egy kicsit a folyótól és a kijelölt kerékpárúton a közeli Szarvas városa felé vesszük az irányt. Ha időnk engedi, akkor még betekintést kérünk a Szarvasi Arborétum melletti Mini Magyarország makettparkba, illetve a Körösvölgyi Állatparkba is. Ezután az Anna-ligeten keresztül a Szarvasi-Holt-Körös partján található szarvasi Ifjúsági Táborba kerekezünk ahol az utolsó táborhelyünk lesz a hátralévő 2 napon. A csomagokat természetesen kisteherautó szállítja az utolsó táborhelyre is. Este finom, meleg vacsora vár minket.
Napi bringás táv: 50 km
Szállás: Szarvasi Ifjúsági Táborban (6-8 személyes) katonai sátrakban, kemping ágyakkal.
Az utolsó, evezős túranapunkon a gyönyörű szarvasi Holt Körösön fogunk evezni, de most azt már „csillagtúra” formájában tesszük. A vízparti szállásunkról (Szarvasi Ifjúsági Táborból) kiindulva, elevezünk a híres mocsári ciprusok között, bekukkantunk a festői Bika-zugba, és elevezünk a Történelmi Magyarország földrajzi közepét jelző emlékhelyhez is, és persze sokat strandolunk, kiélvezve az utolsó előtti napot a vándortáborból. Este a meleg vacsora után a közeli Erzsébet Ligetből gyűjtött tűzifából vízparti tábortűzzel búcsúzhatunk a Körösök vidékétől, és Szarvas városától.
Szállás: Szarvasi Ifjúsági Táborban 6-8 személyes katonai sátrakban, kemping ágyakkal.
Napi kenus táv: kb. 15 km
Reggeli után csomagolás, pakolás, könnyes búcsú a szarvasi táborhelytől (is). Hazautazni a Szarvasi Autóbusz Állomásról, vagy a Szarvasi Vasútállomásról lehet majd. Itt is segítünk, a nagyobb csomagokat kiszállítani az állomások valamelyikére, ahova a csoportnak így könnyű sétával lehet majd kijutni.